Dom szeregowy jako alternatywa

Kiedy nasze pierwsze mieszkanie w bloku powoli staje się małe, dzieci narzekają na przebywanie w jednym pokoju, a nasza prywatność jest coraz częściej ograniczana, zaczynamy myśleć o własnym domu, najlepiej z ogrodem.

Dom jednorodzinny – marzenie, które niewątpliwie posiada wiele zalet, między innymi dużą powierzchnię czy brak sąsiadów za „przysłowiową ścianą”, wiąże się z dużymi kosztami, zakupem działki i samej budowy. Dom wolnostojący to inwestycja zlokalizowana często poza miastem, co niejednokrotnie wydłuża chociażby czas powrotu do domu.

Tu alternatywą okazują się, coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach, domy w zabudowie szeregowej, które najczęściej zlokalizowane są na terenach miejskich, mają dobre połączenie z centrum miasta a bliskość szkół, przedszkoli oraz sklepów jest ich kolejnymi atutami.

Dom w zabudowie szeregowej to pewnego rodzaju kompromis, który łączy w sobie cechy domu jednorodzinnego ze standardowym mieszkaniem. Własne prywatne wejście zbliża do warunków, jakie stwarza dom wolno stojący i jest zdecydowanie lepsze niż w zabudowie wysokiej – wielorodzinnej.

Nawet bardzo duży balkon nie zastąpi chociażby niewielkiego ogrodu, przynależącego do lokalu, który zaspokaja potrzebę kontaktu z przyrodą. Ten kawałek zieleni tworzy niepowtarzalny klimat do spotkań towarzyskich oraz upragnionego odpoczynku. Daje nam również możliwość realizowania ogrodniczego hobby.
We Wrocławiu ceny domów w zabudowie szeregowej kształtują się na poziomie mieszkania w centrum miasta. Jednym słowem jest to tańsza droga do własnego domu.

Oczywiście przed kupnem, każdego rodzaju nieruchomości i wiążącymi się z tym zobowiązaniami kredytowymi należy dokonać właściwego wyboru, który w stu procentach pozwoli nam się cieszyć z nabytej nieruchomości.
Wszystko więc należy dokładnie przemyśleć i przeanalizować.