Inteligentny dom z MT Project

Rozwiązania z dziedziny Smart House nie są już zarezerwowane wyłącznie dla inwestorów wybierających domy i mieszkania o najwyższym standardzie. Bliskość zaawansowanych technologii sprawiła, że bezpieczny, inteligentny dom stał się dostępny dla każdego z nas. Dzięki współpracy MT Project z marką FIBARO – liderem branży Smart Home w Polsce, proponujemy zupełnie nowy standard w zakresie inteligentnego budownictwa mieszkaniowego.

Jak stworzyć inteligentny dom z urządzeniami FIBARO?

System automatyki FIBARO dostępny w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach deweloperskich realizowanych przez MT Project obejmuje szereg rozwiązań umożliwiających kompleksowe zarządzanie przestrzenią. Ich wybór wymiernie podniesie komfort użytkowania poprzez dopasowanie systemów automatyki do nawyków osób mieszkających w domu. System powiadomi o niepokojących zdarzeniach, umożliwiając kontrolę nad domem z poziomu smartfonu lub tabletu, niezależnie od lokalizacji. Kolejną zaletą proponowanych rozwiązań jest optymalizacja zużycia energii elektrycznej oraz obniżenie kosztów ogrzewania domu.

Jak w praktyce wygląda inteligentny dom zbudowany przez MT Project? O tym poniżej.

Elementy automatyki FIBARO dostępne w inwestycjach MT Project

Ideą inteligentnych wnętrz jest pełna integracja poszczególnych systemów – dopiero dom wyposażony w pełną gamę rozwiązań staje się naprawdę „Smart”. Wybierając mieszkania deweloperskie realizowane przez naszą firmę, można korzystać ze wszystkich prezentowanych rozwiązań.

 Automatyczne sterowanie oświetleniem

Integracja czujników z systemem oświetleniowym umożliwia włączanie i wyłączanie światła w pomieszczeniu w momencie wykrycia ruchu lub jego braku. Jednocześnie, inteligentne ściemniacze umożliwiają płynną regulację natężenia światła w zależności od potrzeb domowników.

Opuszczanie/podnoszenie rolet zewnętrznych

Montaż automatyki sterującej pracą rolet pozwala na wygodną regulację dopływu dziennego światła, jednocześnie zwiększając komfort, bezpieczeństwo oraz poziom ochrony antywłamaniowej.

Obsługa gniazd elektrycznych

Dzięki połączeniu sprzętów domowych do inteligentnych gniazd istnieje możliwość wyłączania wszystkich urządzeń na czas swojej nieobecności, obniżając zużycie energii  domu.

Uzyskane w ten sposób oszczędności można kontrolować w postaci wykresów  w aplikacji mobilnej.

Wykrywanie dymu

Wyposażony w syrenę alarmową oraz wskaźnik świetlny detektor wykrywa zadymienie w czasie rzeczywistym, podobne jak nagłe zmiany temperatury.

Ostrzeganie i alarmowanie

Instalacja czujnika ruchu pozwala na uruchomienie systemu alarmowego, który można uzbroić oraz rozbroić, wpisując odpowiedni kod na urządzeniu mobilnym. Dzięki ochronie sabotażowej każda próba zakrycia lub przestawienia czujnika spowoduje uruchomienie alarmu.

 Jakie dodatkowe korzyści daje wybór automatyki FIBARO?

W inteligentnych domach realizowanych przez MT Project wszystkie urządzenia z zakresu Smart Home komunikują się ze sobą, tworząc system w pełni dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji mieszkańców.

Jego funkcjonalność może zostać rozbudowana w dowolnym momencie, a opcja tworzenia wielu scenariuszy działania systemu, umożliwia jego zaawansowaną konfigurację. Wszystko to przy jednoczesnej minimalizacji naściennych urządzeń sterujących, co znacząco podnosi estetykę wnętrz.